Zespół Szkół w Starym Targu


Idź do treści

Zbiórka makulatury


      Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2011/2012 nasza szkoła przystąpiła do akcji "Podaruj gazecie jej siódme życie", organizowanej przez International Paper z Kwidzyna. Celem przedsięwzięcia jest zbiórka makulatury, którą odbiera do nas firma TOR-PAL z Kwidzyna. Za kilogram tego cennego surowca wtórnego otrzymujemy 30 groszy. Zebrane środki szkoła przeznacza na zakup papieru ksero.

      Pragnę podkreślić, że cała akcja przyczynia się do kreowania wzorowych postaw ekologicznych, uwrażliwia wychowanków - zarówno tych najmłodszych, jak i gimnazjalistów - na ochronę najbliższego środowiska, niesamowicie integruje uczniów danej klasy, którzy konkurują między sobą w ilości zebranego surowca.

      Aby uatrakcyjnić akcję, każda klasa gimnazjalna, która w danym miesiącu uzbiera najwięcej makulatury otrzymuje punkty do rankingu klas. W pierwszym transporcie, który odbył się 24 października bezkonkurencyjne okazały się klasy IIa i IIb z gimnazjum oraz klasa I i IIIb ze szkoły podstawowej. Uczniowie tych klas otrzymali upominki ufundowane przez firmę IP Kwidzyn oraz sklep "Żabka" ze Sztumu. W październiku niedoœcignioną okazała się klasa IIIc z gimnazjum, która uzbierała 217 kilogramów. Nadal w czołówce jest klasa IIa z gimnazjum i I ze szkoły podstawowej.

      Akcja będzie trwała do końca roku szkolnego i mam nadzieję, że cały czas z podobnym skutkiem. Przeprowadzenie zbiórki bardzo ułatwiają kartony przekazywane przez organizatora, czyli firmę IP Kwidzyn, które są bardzo estetyczne i pojemne.

      W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować uczniom, wychowawcom oraz rodzicom, którzy przyczyniają się do promocji akcji "Podaruj gazecie jej siódme życie".                                                                            Koordynator akcji
                                                                            Magdalena Wiechowska


Zespół Szkół w Starym Targu, ul. Główna 37a, 82-410 Stary Targ, tel./fax 552776222 | zsstarytarg@interia.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego