Zespół Szkół w Starym Targu


Idź do treści

Szkolny Konkurs Recytatorski


      Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość.

                                                                                                           (Karol Wojtyła)

      20 października 2011 roku odbył się w naszym zespole Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum, którego tematem były wiersze Karola Wojtyły. Konkurs, przygotowany przez panią Magdalenę Wiechowską, był złożeniem hołdu papieżowi Polakowi i uczczeniem 33 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przed komisją konkursową swoje umiejętności zaprezentowało ośmioro uczniów ze szkoły podstawowej i trzynaścioro przedstawicieli gimnazjum. W skład jury weszły panie: Katarzyna Markowicz- nauczyciel biblioteki, Agata Sędzikowska i Bożena Grabowska – nauczycielki języka polskiego, które oceniały recytujšcych pod względem poprawnego opanowania tekstu, dykcji, interpretacji utworu oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Wśród publiczności oklaskujšcej artystów była także dyrektor Zespołu Szkół pani Mirosława Jakubik. Na początku pani M. Wiechowska przedstawiła jury konkursowe, przeprowadziła losowanie, według którego na scenie pojawiali się poszczególni uczniowie oraz ogłosiła konkurs wśród publiczności. Każdy mógł oddać głos na swojego faworyta ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Młodzi artyści sami wybrali i przygotowali wiersze Jana Pawła II, które z przejęciem i jak najpiękniej potrafili wygłosić przed publicznością. Niektórych "zjadła" trema, innych zawiodła pamięć, ale dla wszystkich należą się ogromne brawa za wrażliwość, odwagę i podzielenie się z innymi swojš uczuciowością. Doskonale pasują tu słowa Karola Wojtyły: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Po wystąpieniach uczniów głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała wszystkim za udział w konkursie i podkreśliła, że wszyscy są zwycięzcami. Na koniec, po krótkiej przerwie, jury ogłosiło nazwiska laureatów:


Szkoły Podstawowa:
  • I miejsce- Oliwia Bartnicka IV B
  • II miejsce - Sandra Śrutkowska VI A
  • III miejsce - Ilona Kula VI B
Gimnazjum:
  • I miejsce - Bartosz Maćkiewicz II A
  • II miejsce - Żaneta Cegłowska I A
  • III miejsce - Katarzyna Milewska II A

      Nagrodę publiczności w postaci gipsowych aniołków otrzymali Bartosz Maćkiewicz z Gimnazjum i Oliwia Bartnicka ze Szkoły Podstawowej. Laureatów obdarowano pamiątkowymi dyplomami i książkami o papieżu Polaku. Nagrody zostały zakupione z pieniędzy przekazanych przez Radę Rodziców naszej szkoły oraz księdza Tadeusza Szamatowicza. Czekoladowe wafelki dla wszystkich uczestników konkursu przekazali państwo Kikutowie. Organizatorzy i komisja konkursowa serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za podjęcie trudu przygotowania do konkursu i zaprezentowania się przed publicznoœcią. Zapraszamy ponownie za rok.


                                                                                                                               Bożena Grabowska i Magdalena WiechowskaZespół Szkół w Starym Targu, ul. Główna 37a, 82-410 Stary Targ, tel./fax 552776222 | zsstarytarg@interia.pl

Powrót do treści | Wróć do menu głównego