Zespół Szkół w Starym Targu


Idź do treści

Dzień języków obcych

      Dnia 7 października 2011 r. w Zespole Szkół w Starym Targu odbyły się obchody dnia języków obcych. Z racji tego, że w naszej szkole uczymy się dwóch języków obcych: niemieckiego i angielskiego, kraje anglo- i niemieckojęzyczne były tematem przewodnim naszej imprezy. Dzień zaczął się jak każdy piątek, o godzinie ósmej. Wtedy to w każdej z klas rozpoczęła się lekcja języka obcego, prowadzona przez jednego z uczniów. Warto wspomnieć, że obecni na tych lekcjach byli uczniowie Szkół Podstawowych z Waplewa Wielkiego i Szrop, którzy przyjechali obejrzeć naszą szkołę. Lekcja trwała trzydzieœci minut i po kilku minutowej przerwie, uczniowie wrócili do klas, gdzie odbyła się druga lekcja, tym razem jednak prowadzona w innym językna najciekawszą prezentację kraju anglo- bądź niemieckojęzycznego. Uczniowie spisali się świetnie i prawie każda klasa sprostała swojemu zadaniu. Bowiem parę tygodni temu, każda klasa wylosowała, który kraj ma reprezentować. Po wszystkich występach, jury udało się na naradę a uczniowie uczestniczyli w kilku konkurencjach językowych. W końcu, nadeszły oczekiwane wyniki:

W szkole podstawowej:

  • pierwsze miejsce VIa
  • drugie miejsce VIb
  • trzecie miejsce IVb
W gimnazjum:
  • pierwsze miejsce IIIc
  • drugie miejsce IIa
  • trzecie miejsce Ia

      Później uczniowie mieli czas, na zjedzenie obiadu i przebranie się, a następnie powrócili na salę obejrzeć rozgrywany pomiędzy przedstawicielami klas quiz wiedzy o krajach obcojęzycznych. Jego wyniki, po zaciętej i wyrównanej walce przedstawiały się następująco:

  • pierwsze miejsce IIa
  • pierwsze miejsce IIIc
  • drugie miejsce IIc

      Szczególnym zaangażowaniem w imprezę wykazali się: Zuzanna Jakubik, Karolina Sałek, Sylwia Hamadyk, Aleksandra Walkowska, Michael Witka i Maciej Tutlewski. Nauczyciele czuwający nad przygotowaniami i realizacją pomysłu to: Agnieszka Grabara, Mirosława Stecka i Emilia Stacharska.

      Po quizie uczniowie klas drugich i trzecich rozjechali się do domów. Natomiast uczniowie klas pierwszych zostali na otrzęsiny. Myœlę, że uczniom ten dzień przypadł do gustu. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy. Ów dzień dał również klasom szansę na zgranie się ze sobą. Śmiechu było co niemiara i myślę, że wszyscy zgodzą się co do tego, że takie oderwanie się od codziennej rutyny wszyscy powitali z entuzjazmem. Warto również wspomnieć, że dzień języków obcych w tak huczny sposób obchodzony był w naszej szkole już po raz drugi.

Autor relacji: Zuzanna Jakubik, zdjęcia: Piotr Makara.


Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

Dzień języków obcych

Zespół Szkół w Starym Targu, ul. Główna 37a, 82-410 Stary Targ, tel./fax 552776222 | zsstarytarg@interia.pl